354010RFT
Mfr.Part #
354010RFT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 3540 10R 1%
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
4W
Resistance :
10 Ohms
Supplier Device Package :
2816
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
354010RFT
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
3540 Keystone Electronics Corp. 35,000 FUSE BLOCK CART 500V 15A CHASSIS
3540 Pololu Corporation 113 ROMI BATTERY CONTACT SET
3540 Adafruit 35,000 SQUARE 60MM X 60MM SOLDERING SPO
3540 MC005 Alpha Wire 35,000 CBL RIBN 10COND 0.045 MULT 100'
3540-05-910 Coto Technology 35,000 RELAY REED SPST 500MA 5V
3540-05-911 Coto Technology 35,000 RELAY REED SPST 500MA 5V